studio FNC

powrót

Jesteśmy EKO!

W dzisiejszych czasach wszyscy musimy dbać o środowisko, a my jako studio projektowe musimy zwracać wszystkim na to szczególną uwagę. Nie chcemy by nasze działania były odbierane jako działania PR-owe a jako działania konieczne.

 1. Nie posiadamy własnych materiałów drukowanych.
  • Nasza oferta, portfolio są w wersji cyfrowej, tak samo jak oferty i faktury.
  • Od 2019 roku nawet nie posiadamy własnych wizytówek, po spotkaniu przesyłamy e-maila bądź sms z naszymi danymi kontaktowymi.
 2. Jak już musimy drukować (np. umowy) to drukujemy:
  • Na papierze z recyklingu
  • Dwustronnie
  • Możliwie jak najmniejszym krojem pisma przy jak najmniejszych marginesach
 3. Pracujemy zdalnie – nasz zespół w większości pracuje zdalnie, przez co nie generujemy jako zespół FNC dodatkowych zanieczyszczeń związanych z przyjazdem do siedziby.
 4. Jeździmy zero-emisyjnie – jeżeli przyjeżdżamy na spotkanie w Krakowie, staramy się przyjechać na hulajnodze elektrycznej, pójść pieszo bądź na rowerze (całorocznie). Wszyscy nasi pracownicy mają swoje rowery.
 5. Gdy dystans jest większy (poza Krakowem) często prowadzimy spotkania online. Jeżeli już wybieramy się np. do Warszawy jeździmy zgodnie z zasadami Eko-drivingu.
 6. Nasz samochód firmowy – jest nisko-emisyjny (układ hybrydowy). Z biegiem czasu wraz z rozwojem infrastruktury planujemy zakup samochodu elektrycznego.
 7. Zawsze staramy się przekonać naszych klientów do zmniejszenia ilości materiałów drukowanych oraz wybór papieru recyklingowego (większość naszych klientów za naszą namową zmienia swoje nastawienie).
 8. Korzystamy ze sprzętu komputerowego spełniającego normy niskiego zużycia prądu.
 9. W słoneczne dni produkujemy tyle prądu, że starcza nam na prace naszych urządzeń.
 10. Pijemy wodę z kranu, segregujemy śmieci – ale to wszyscy robią :)